district home
parent portal
school nutrition
bus routes
View Marbut Traditional Theme School
header background image
 
 

Our P.E.A.K. Performance Team

Name/Title
Email, Website
Agnew, Kijahn
Paraprofessional
Ali, Ruweydo
Teacher, Grade 1
Allen-Little, Toni
School Nutrition Manager
Arrington, Tanya
Instructional Support Specialist
Banks, Betty
School Nutrition Assistant
Barnes, LaTosha
Secretary
Boone, Selenthia
Paraprofessional
Boulware, Franklin
Teacher, Grade 3
Bradshaw, Sandra
Teacher, Grade 2
Bundley, Harriet
Teacher, Grade 3
Burrows, Sylverine
Paraprofessional
Burton, Lateefah
School Nutrition Assistant
Carswell, Zenita
Teacher, Grade 1
Chester-Benton, Carolita
Teacher, Art
Cotton, Jeffery
Custodian
Coyle, Cyndee
Teacher-Librarian
Crowe-Harris, Rene
Teacher, Kindergarten
Culbreath, Candice
Teacher, Interrelated
Daniel, Gail
Data Clerk
Days, Sherron
Lead Teacher for Special Education
Earle, Isoke
Teacher, Kindergarten
Ennis, Kami
Teacher, Grade 2
Evans, Ellen
Teacher, Grade 5
Evans, Nancy
Paraprofessional
Forde, Carrie
Teacher, Speech
Fung-Chung, Tichina
Teacher, Grade 1
Gandy, Lucynthia
Paraprofessional
Gilley, Steven
Teacher, Grade 4
Goodman, Sandra
Teacher, Grade 1
Grant, Shakima
Paraprofessional
Hackett, Tammie
Teacher, Interrelated
Harrell, Patricia
Parent Center Liasion
Harris, Jasmine
Teacher, Interrelated
Henry, Gavrille
Teacher, Grade 5
Johnson, Judith
Teacher, Grade 4
Johnson, Kelley
Teacher, Band
Jones, George
Head Custodian
Jones, Lauren
Teacher, Grade 2
Jordan, Dorethea
School Nutrition Assistant
Joseph, Shameka
Receptionist
Kinne, Tramell
Teacher, Grade 4
Knight, Marcus
Teacher, Grade 5
Langston, Loraine
Teacher, Grade 2
Lindsey, Ebony
Teacher, STEAM
Lowe, Sabrina
Paraprofessional
Lyseight, Tameka
Academic Data Coach
Malagon, Nathalia
Teacher, Spanish
Manning, Sherri
Teacher, Kindergarten
Mason, Henrika
Paraprofessional
Matthews, Kathryn
School Nutrition Assistant
Mays, Anthony
Teacher, Grade 5
McBean, Trevor
Custodian
McElveen, Jamye
Teacher, Grade 2
McMillan, Tasheila
Teacher, Grade 4
Mountain, Andre
Principal
Nunn, Sheila
Teacher, ESOL
Obleton, Ashley
Teacher, Grade 3
Oshunlalu, Anastasia
Paraprofessional
Owens, Lillian
Teacher, Music
Patrick, Lucille
Assistant Principal, PreK-Grade 2
Polk, Natasha
Teacher, Grade 3
Poole, Annette
School Nutrition Assistant
Price, Terry
Teacher, Interrelated
Quinn, Amy
Psychologist
Reddish, Choice
Teacher, Grade 5 Language Arts
Roberts, Kinuana
Teacher, Grade 3
Seals, Tawanna
Teacher, Orthopedically Impaired
Shafer, Christina
Teacher, Health and Phys. Ed.
Smith, Dione
Teacher, Grade 4
Smith, Linda
Nurse
Stanley, Shandria
Social Worker
Tanks, Nichelle
Counselor
Thacker, Eva
Paraprofessional
Thomas, Jacquetta
Teacher, PreK
Thompson, Ebonie
Library Media Assistant
Thompson, Natalie
Teacher, Grade 1
Thompson, Tasha
Waites, Joyce
Bookkeeper
White, Kelly
Teacher, Interrelated
Whited, Jessica
Teacher, Kindergarten
Williams, Deirdra
Paraprofessional
Williams, Jadia
Paraprofessional
Williams, Pamela
Teacher, PreK
Williams, Reginald
Paraprofessional
Wilson, Nicole
Counselor
Wimby, Calvin
School Nutrition Assistant
Wooley, Jerome
Teacher, Health and Phys. Ed.
District Home      |       Parents      |       School Nutrition      |       Bus Routes